PrihlásenieHome
Kontroly teoretickej výučby v autoškolách PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Streda, 02 Október 2019 20:44

 

ucebnaIng. Juraj Hudec, vedúci oddelenia štátneho dozoru a dohľadu, odbor kontroly štátneho dozoru a dohľadu Ministerstva dopravy SR informuje v najbližšom vydaní časopisu Autoškolák III _ 2019 o vykonaných kontrolách v autoškolách.

      V uplynulom období kontrolóri Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky vykonali kontroly autoškôl so zameraním na teoretickú výučbu v autoškolách, konkrétne na správnu identifikáciu účastníkov vodičských kurzov. Za týmto účelom boli náhodne vybraté autoškoly zatiaľ v troch krajoch, a to Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom.

      Po skúsenostiach s kontrolami identifikácie praktických jázd sme nemali nejaké veľké očakávania o tom, ako inštruktori budú používať identifikačné zariadenia v učebniach. No realita bola žiaľ ešte horšia ako tieto očakávania.

      V Bratislavskom kraji bolo skontrolovaných päť autoškôl, v Trnavskom taktiež päť a v Nitrianskom kraji boli skontrolované tri autoškoly. Ani v jednom prípade počet identifikovaných účastníkov vodičských kurzov podľa Jednotného informačného systému cestnej dopravy zďaleka nezodpovedal počtu reálne prítomných účastníkov na výučbe. V drvivej väčšine prípadov žiaľ nebol na teórii prítomný ani jeden účastník. V niektorých učebniach dokonca chýbali identifikačné zariadenia. Účastníkov vodičských kurzov tak zrejme inštruktori identifikovali niekde doma v obývačke.

      Čo z tohto celého vyplýva ? Poviem to úplne jednoducho. Pokiaľ sa za takéto porušenia nebudú odoberať inštruktorské preukazy a rušiť autoškoly, toto sa diať bude. Tu nepomôže žiaden dohovor, ani finančné sankcie. Tu pomôže už len tvrdá represia. Z každej z vykonaných kontrolných akcií totiž vyplýva, že podvádzanie v oblasti autoškôl je veľmi častý jav so zhoršujúcou sa tendenciou. Zo všetkých oblastí, nad ktorými má Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky kontrolnú právomoc je táto jednou z najnedostatkovejších. Horšou je snáď už len oblasť povinnej základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku niektorých vodičov. Preto po nadobudnutí účinnosti novely zákona o autoškolách, ktorá by mala umožniť konečne ukladanie adekvátnych sankcií za porušovanie predpisov sa budú vykonávať ešte intenzívnejšie kontrolné akcie a ukladať účinné sankcie. Žiaľ autoškoláci nám nedávajú na výber.

 

Ing. Juraj H u d e c

vedúci oddelenia štátneho dozoru a dohľadu

odbor kontroly, štátneho dozoru a dohľadu

Ministerstvo dopravy a výstavby SR

 

 

 
DOŠKOĽOVACÍ KURZ INŠTRUKTOROV PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Solárová Katarína   
Pondelok, 19 August 2019 07:48

Uverejnili sme 4 termíny doškoľovacích kurzov inštruktorov autoškôl.

V prípade záujmu o zaradenie kontaktujte Úrad SKVZA.


 
DOŠKOĽOVACÍ KURZ INŠTRUKTOROV PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Solárová Katarína   
Pondelok, 19 August 2019 07:41

Otvárame doškoľovací kurz inštruktorov.

 

Termín:                         23. - 27. 09. 2019

 

Miesto:                          Autoškola Autoprogres, s. r. o.

                                     Továrnicka 3

                                     Topoľčany

 

Počet voľných miest:    4

 

 

 V prípade záuujmu o kurz kontaktujte Úrad komory telefonicky alebo e-mailom. 

 
DOŠKOĽOVACÍ KURZ INŠTRUKTOROV PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Solárová Katarína   
Pondelok, 19 August 2019 07:35

Otvárame doškoľovací kurz inštruktorov.

 

Termín:                        16. - 20. 09. 2019

 

Miesto:                          Ľubomír Líška autoškola Žilina

                                     Oslobodenia 62

                                     Žilina

 

Počet voľných miest:    0


Kurz v Žiline je ku dňu 02.09.2019 naplnený maximálnym počtom účastníkov. 


 
DOŠKOĽOVACÍ KURZ INŠTRUKTOROV PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Solárová Katarína   
Streda, 14 August 2019 06:12

Otvárame doškoľovací kurz inštruktorov autoškôl.

 

Termín:                           09. - 13.09. 2019

 

Miesto                              Autoškola DELŇA - TOMKO, s. r. o.

                                       Jesenná ul. č. 10

                                       Prešov

 

Počet voľných miest:        5


V prípade záujmu o kurz kontaktujte Úrad komory telefonicky

alebo e-mailom. 

 
UPOZORNENIE PRE INŠTRUKTOROV PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Solárová Katarína   
Štvrtok, 30 Máj 2019 11:13

Upozorňujeme držiteľov vodičských preukazov vydaných od 01.05.2004 do 19.01.2013, ktorí majú v tomto vodičskom preukaze zapísanú len skupinu vodiského oprávnenia A obmedzenú do 25 kW v súlade s vtedy platnou zákonnou úpravou (zákon 315/1996 Z. z. platný do 31.01.2009  a zákon č. 8/2009 Z. z. platný do 19.01.2013) a súčasne majú vydaný inštruktorský preukaz, v ktorom majú zapísanú skupinu A inštruktorského oprávnenia, že podľa zákonnej úpravy platnej od 19.01.2013 (zákon č. 8/2009 Z. z. platný od 19.01.2013) sú držiteľmi vodičského oprávnenia skupiny A2.

Odporúčame týmto držiteľom vodičských preukazov, aby pred absolvovaním doškoľovacieho kurzu inštruktorov požiadali príslušný dopravný inšpektorát o rozšírenie vodičského oprávnenia zo skupiny A<25 / A2 na skupinu A na základe vykonanej osobitnej skúšky alebo absolvovania osobitného výcviku v autoškole podľa zákonnej úpravy platnej od 19.01.2013 (zákon č. 8/2009 Z. z. platný od 19.01.2013).

V praxi to znamená, že ak ste zaradený do doškoľovacieho kurzu inštruktorov a máte inštruktorský preukaz na skupinu A a vo vodičskom preukaze nemáte zapísanú skupinu A, systém JISCD vyhodnotí situáciu tak, že účastník nemá platné skupiny vodičského oprávnenia A, ktoré sú potrebné pre zaradenie do doškoľovacieho kurzu inštruktorov. V taktomto prípade vás nevieme zaradiť do doškoľovacieho kurzu inštruktorov a je ohrozená platnosť inštruktorských oprávnení. 

 

 
PLÁNOVANÁ ODSTÁVKA JISCD PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Solárová Katarína   
Streda, 22 Máj 2019 08:07

Vážení používatelia,

dovoľujeme si vás upozorniť na plánovanú odstávku služieb systému JISCD-ESD, ktorá prebehne v termíne 24.05.2019 v čase od 18,00 hod. do 23,00 hod.

Dôvodom odstávky je aktualizácia systému. Počas odstávky jednotlivé aplikácie JISCD nebudú dostupné, ale odstávka nebude mať vplyv na výučbu v rámci autoškôl. Ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti a ďakujeme za pochopenie.

V prípade otázok, prosím kontaktujte Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. alebo 02/50 267 333.

 

 
Medzirezortné pripomienkové konanie PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Štvrtok, 18 Apríl 2019 18:07

 

Ministerstvo dopravy a výstavby predložilo do medzirezortného pripomienkového konania (tzv. MPK) návrh novelizácie zákona o autoškolách. V rámci MPK je možné podať pripomienky k tomuto návrhu novelizácie, pričom lehota na podanie pripomienok končí 29.4.2019. Kompletnú matériu nájdete tu: https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2019/240 

 
« ZačiatokPredošlý123456789NasledujúcaKoniec »

Strana 1 z 9

Zmluvný partner

logo_Jurik.jpg

Zmluvný partner

struharnansky.jpg

Zmluvný partner

sabia2.jpg

Zmluvný partner

banner.jpg

Kto je online

 5 hostia/hostí prítomný


(c) Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl 2012-2017


Webstránka bola vytvorená redakčným systémom Joomla!.