PrihlásenieHome
Registre pre schválené identifikačné zariadenia PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 27 Máj 2016 19:09

Na portáli https://www.jiscd.sk bol v záložke „Registre“ pridaný register pre schválené identifikačné zariadenia výcvikového vozidla a schválené identifikačné zariadenia učebne a trenažéra (viď linky pod textom). V tomto registri sú uvedené základné informácie o schválených identifikačných zariadeniach, vrátane kontaktov na webové sídla držiteľov jednotlivých osvedčení.  Tento register bude priebežne aktualizovaný na základe osvedčení o schválení technickej spôsobilosti identifikačných zariadení, ktoré vydáva Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.

Odkaz na tento register:

 

 

 
EKOŠOFÉROVANIE PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Solárová Katarína   
Piatok, 15 Apríl 2016 07:29

Vážení autoškoláci.

 

SKVZA robí prieskum medzi inštruktormi autoškôl ohľadom záujmu o kurz EKOŠOFÉROVANIA.

Prosím napíšte v prípade záujmu o kurz EKOŠOFEROVANIA žiadosť na Úrad komory emailom.

Podľa počtu predbežného záujmu o kurz budeme plánovať otvorenie kurzov. 

 
Návrh vyhlášky MDVaRR SR, ktorou sa vykonáva zákon č. 280/2006 Z. z. o povinnej základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku niektorých vodičov PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Streda, 18 November 2015 18:52

 

Na portáli právnych predpisov je zverejnený návrh vyhlášky Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky, ktorou sa vykonáva zákon č. 280/2006 Z. z. o povinnej základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku niektorých vodičov v znení neskorších predpisov.

Návrh vyhlášky nájdete tu: https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialWorkflow.aspx?instEID=-1&matEID=8743&langEID=1

 
Návrh vyhlášky MDVaRR SR, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška č. 349/2005 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon č. 93/2005 Z. z. o autoškolách PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Streda, 18 November 2015 18:46

Na portáli právnych predpisov je zverejnený návrh vyhlášky Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky č. 349/2005 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon č. 93/2005 Z. z. o autoškolách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení vyhlášky č. 259/2012 Z.z.

Návrh nájdete tu:https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialWorkflow.aspx?instEID=-1&matEID=8746&langEID=1

 

 

 
Akreditované školenie - Nakladanie a upevňovanie nákladu v cestnej doprave (ďalší termín) PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 28 September 2015 17:38

Žilinská univerzita ponúka ĎALŠÍ TERMÍN akreditovaného školenia "Nakladanie a upevňovanie nákladu v cestnej doprave". Informácie nájdete na internetovej stránke ministerstva v časti štátny dopravný úrad: http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=65711 alebo v tomto dokumente.

 
Pozvánka na konferenciu o ekošoférovaní 10.9.2015 v Banskej Bystrici PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 17 August 2015 06:00

Vážení členovia SKVZA,

dovoľte mi pozvať Vás na konferenciu zameranú na ekošoférovanie a jeho rozvoj na Slovensku v kontexte zlepšovania kvality životného prostredia, ovzdušia na Slovensku. Konferencia pod názvom "Ekošoférovaním k čistejšiemu ovzdušiu nie len na Slovensku" sa uskutoční 10.9.2015 v Hoteli LUX v Banskej Bystrici.
Okrem predstavenia ekošoférovania bude jeden z blokov konferencie zameraný aj na výuku ekošoférovania v autoškolách. Ďalšou zaujímavou témou pre inštruktorov v autoškolách môže byť zavádzanie ekošoférovania vo flotilových firmách, o čom bude na konferencii tiež blok. Komunikujeme aj so zástupcami ministerstiev dopravy, vnútra a životného prostredia, ktorým chceme na konferencii poskytnúť adekvátny priestor na prezentáciu.

Účasť na konferencii je bezplatná, ale je potrebné zaregistrovať sa do 1.9.2015 na stránke: http://www.cepta.sk/index.php/sk/konferencia-o-ekosoferovani-registracia.

V rámci konferencie bude zabezpečené občerstvenie a aj obed. Viac informácii o konferencii nájdete v tejto pozvánke.

 
Akreditované školenie - Nakladanie a upevňovanie nákladu v cestnej doprave PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 13 Júl 2015 17:38

 Žilinská univerzita ponúka akreditované školenie "Nakladanie a upevňovanie nákladu v cestnej doprave". Informácie nájdete na internetovej stránke ministerstva v časti štátny dopravný úrad: http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=65711 alebo v tomto dokumente.

 
Certifikačný kurz ekošoférovania PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Streda, 24 Jún 2015 12:41

 

Vážení inštruktori a majitelia autoškôl,

O. z. CEPTA Vás pozýva na CERTIFIKAČNÝ KURZ EKOŠOFÉROVANIA pre inštruktorov autoškôl, ktorý sa uskutoční v dňoch 14.- 16.7.2015 v Banskej Bystrici, resp. v jej okolí.

Čo je to ekošoférovanie?
Energeticky efektívna jazda znižuje spotrebu paliva až do 20 %, čo šetrí financie a životné prostredie, zvyšuje plynulosť jazdy a bezpečnosť. Viac o ekošoférovaní nájdete na stránkach o. z. CEPTA.
Energeticky efektívna jazda patrí k zručnostiam, ktoré sú vyžadované už aj na Slovensku pri skúškach vodičského oprávnenia typu B, C a D. Požiadavky európskej smernice 2012/36/EU boli transponované do Vyhlášky Ministerstva vnútra SR č. 9/2009 jej poslednou novelizáciou v r. 2014 a budú sa kontrolovať aj u nás.
Plánujeme zaviesť certifikáciu ekošoférovania fleetových firiem, čím vznikne potreba certifikovaných inštruktorov pre školenia vodičov týchto firiem.

Prečo kurz ekošoférovania?
Inštruktori autoškôl si rozšíria svoju kvalifikáciu a po absolvovaní kurzu a úspešnom zložení skúšok sa stanú certifikovanými inštruktormi ekošoférovania. Autoškoly s certifikovanými inštruktormi budeme v prvých dvoch rokoch propagovať na stránkach ekošoférovania o. z. CEPTA, čím získajú bezplatnú reklamu.
Certifikovaní inštruktori ekošoférovania môžu školiť ekošoférovanie začínajúcich šoférov, vykonávať kondičné kurzy ekošoférovania aj pre flotilové firmy, školiť trénerov ekošoférovnia vo svojej autoškole.

Viac informácií nájdete v priloženej pozvánke.

Ak máte záujem zúčastníť sa kurzu, zaregistrujte sa, prosím, čím skôr na www.cepta.sk vyplnením registračného formulára do 26.06.2015. Na základe predošlého kurzu predpokladáme podstatne vyšší záujem, ako je kapacita kurzu, keďže tento kurz je posledný financovaný z projektu Clean Air. Zaregistrovaným účastníkom pošleme podrobnejšie informácie.

 

Tešíme sa na Vás.

 

Ing. Miloš Veverka, PhD.,

o. z. CEPTA, 0904 417 202

 
« ZačiatokPredošlý1234567NasledujúcaKoniec »

Strana 4 z 7

Reklama

logo_major_farebne_male.jpg

Jozef Chovanec MAJOR-servis ponúka členom Slovenskej komory výcvikových zariadení autoškôl tlačivá, knihy,učebné pomôcky a príslušenstvo pre autoškoly. Prioritnou snahou je ponúknuť zákazníkom všetko potrebné k výcviku žiadateľov o vodičské oprávnenie a to v čo najväčšej možnej miere aktuálne a v potrebnej kvalite.

Všetky materiály zhotovujeme v zmysle platných právnych noriem a aktualizujeme ich v čo najkratšom čase, na základe novelizovaných zákonov, vyhlášok, nariadení a iných právnych noriem.

Kompletnú ponuku sortimentu si môžete pozrieť na www.majorservis.sk .

Zmluvný partner

logo_Jurik.jpg

Zmluvný partner

sabia.jpg

Zmluvný partner

Ucebnica_AS_CD.jpg

Kto je online

 37 hostia/hostí prítomný


(c) Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl 2012-2017


Webstránka bola vytvorená redakčným systémom Joomla!.